Dodany: 2011-06-27 10:12:16

W co powinien być wyposażony gabinet dentystycznyWielu z nas czekając na poczekalni gabinetu dentystycznego przeraża odgłos narzędzi używanych przez dentystę. Czy jednak kiedyś ktoś z was zastanawiał się jakie właściwie narzędzia znajdują się w gabinecie, z których na co dzień korzysta dentysta Olsztyn?

 

Otóż jest ich wiele, a ich nazwy brzmią nieco jak przyrządy rzemieślnika lub budowlańca. dentysta olsztyn na co dzień posługuje się bowiem narzędziami z kilku podstawowych grup przyrządów. Pierwsza z grup to narzędzia do tak zwanej obróbki zęba, która wykonuje się ręcznie. Do grupy tej należy między innymi szczypce, kleszcze, zagłębniki i dłuta. Brzmi dziwnie? Owszem. Dalej jest jeszcze ciekawiej.

 

Kolejna bowiem grupa narzędzi jakimi posługuje się dentysta Olsztyn to narzędzia elektryczne jak wiertła, rozwiertarki. Dalej mamy grupę narzędzi pomocniczych a więc wszelkiego rodzaju pojemników czy kubków do płukania i tacek z wacikami. Dentysta Olsztyn zajmujący się protetyką dodatkowo używa odginarek do montowanych śrub, a nawet noży. Narzędzia dentystyczne jak widać wiele maja wspólnego z tymi używanymi na co dzień przez rzemieślników..

Dodaj nowy komentarz do artykułu W co powinien być wyposażony gabinet dentystyczny
Nick: