Dodany: 2011-06-27 10:50:12

Jak wybrać dobrą pastęWiele jest dziś past na rynku. Będąc na zakupach jesteśmy skołowani, nie wiemy, która z past o nowoczesnych niemal trudnych do wymówienia nazwach będzie nam odpowiadać. Specjaliści radzą by używać past, które są przeznaczone dla problemu zębnego jaki każdy z nas posiada.

 

dentysta olsztyn radzi, by używać pasty uniwersalnej, a raz dwa razy w tygodniu sięgnąć po pastę bardziej specjalistyczną, czy to lecząca nadwrażliwość czy też nadmierny kamień nazębny. Podobnie dentysta Olsztyn radzi z pastami wybielającymi. Nie należy jej stosować codziennie a już na pewno nie trzy razy dziennie – tak jak powinno się szczotkować zęby. Warto przy wyborze pasty sprawdzić jaką ma zawartość fluory, zbyt duża ilość fluoru może być niebezpieczna dla zdrowia naszych zębów, a zwłaszcza dzieci, które powinny używać oddzielnych – swoich past, skierowanych specjalnie do młodszych pacjentów.

 

Dentysta Olsztyn zwraca również uwagę na chwyty marketingowe, którym nie warto ufać. Pamiętajmy, jeśli pasta jest do wszystkiego, to najprawdopodobniej nie wspomaga leczenia żadnego z wymienionych schorzeń. Jeśli mamy wątpliwości jaka pastę kupić warto zapytać o to swojego dentystę, który doradzi jakiej potrzebują nasze zęby..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak wybrać dobrą pastę
Nick: