Dodany: 2011-06-27 10:18:28

Czym jest skalingDentysta Olsztyn oprócz borowania zębów wykonuje również równie istotne zabiegi, które można również uznać za bezbolesne. Jednym takich z  zabiegów jest popularny dziś skaling.

 

dentysta olsztyn wykonując skaling usuwa z powierzchni zeba niebezpieczny dla jego zdrowia kamień nazębny, który może prowadzić do poważnych problemów zębnych i dziąseł. Dentysta Olsztyn wykonuje skaling na kilka sposób. Znany choć raczej nieużywany już współcześnie sposób usuwania kamienia nazębnego to ten usuwany ręcznie poprzez narzędzie zeskrobujące. Kolejny sposobem jakim posługuje się dentysta olszyn przy usuwania kamienia nazębnego jest usuwanie go ultradźwiękami.

 

Usuwanie kamienia ultradźwiękami odbywa się przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu emitującego ultradźwięki, które nie stanowią zagrożenia dla pacjenta. Kolejnym sposobem skalingu jest nie usuwanie, a jedynie rozmiękczanie kamienia nazębnego, nieestetycznej płytki tworzącej się na powierzchniach zębowych jest tak zwana płukanka, wykonana ze specjalistycznych substancji, które pacjent w trakcie trwania zabiegu musi systematycznie wypluwać. Ostatnim –ostatnio bardzo popularnym sposobem jakim posługuje się dentysta Olsztyn jest tak zwane piaskowanie zębów. Wykonuje się je przy pomocy sprzętu, który emituje substancje, która z kolei usuwa z płytki nazębne zalęgający nawet w najmniejszych szczelinach kamień nazębny..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest skaling
Nick: