Dodany: 2011-06-27 10:45:40

Jak dbać o aparat nazębnyKażdy kto zdecyduje się na założenie aparatu nazębnego już w dniu założenia go ma wiele pytań, na które odpowiedź zna dentysta olsztyn. Dentysta Olsztyn twierdzi, że życie z aparatem nazębnym powinno wyglądać tak jak wcześniej tyle, że musimy zachować minimum uwagi i ostrożności, by nie zniszczyć aparatu i odpowiednio zadbać o zęby, których środowisko nieco się zmieni.

 

Dentysta Olsztyn twierdzi, że najczęściej zadawanym przez pacjentów pytaniem jest jak dbać o aparat nazębny. Otóż nie ma jednej, jasnej odpowiedzi co do tego jak trzeba o niego dbać. Sa jednak pewne zasady, które ułatwią nam funkcjonowanie a aparatem nazębnym tak by wciąż wyglądał estetycznie i służył nam tak jak powinien. Dentysta Olsztyn zwraca tu uwagę na niejedzenie zabronionych produktów, które mogą uszkodzić zarówno elementy aparatu nazębnego jak i zęby i dziąsła, które po założeniu aparatu mogą być bardziej wrażliwe.

 

Należy więc wystrzegać się jedzenia twardych produktów, takich jak orzechy, suchary czy twardy chleb, a także wszystkie co może przyklejać nam się do zębów, a tym samym zapychać aparat zębowy, który po takim posiłku może być trudno wyczyścić. Należy również unikać barwiących soków czy innych artykułów spożywczych, które mogą wpłynąć na przebarwianie elementów aparatu nazębnego, co może prowadzić do utraty jego estetyczności..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak dbać o aparat nazębny
Nick: