Dodany: 2011-06-27 10:25:19

Czym są wady zgryzuUśmiech jak gwiazda filmowa – piękne proste zęby, śnieżnobiałe, a przy tym idealnie równe. Każdy z nas może mieć taki uśmiech – i to własny! Nie trzeba od razu posuwać się do wstawiania sztucznych koronek zębowych – twierdzi dentysta olsztyn.

 

Wystarczy odpowiednia pielęgnacja i porady specjalisty, a często również długotrwałe ale skuteczne leczenie wad zgryzu, które ma dziś niemal co drugi z nas. Jak twierdzi dentysta Poznań niemal każdy z nas ma dziś wadę zgryzu, nie każdy jednak ja zauważa gdyż nie każdemu przeszkadza ona w życiu czy też nie jest widoczna czy nieestetyczna. Wada zgryzu to nic innego jak nieprawidłowe ułożenie szczęki.

 

Żuchwa jest nieco wysunięta do przodu lub też zbytnio do tyłu co powoduje często dodatkowe komplikacje takie jak szczękościsk. Najczęstszą wadą zgryzu jest pewna asymetria zębów dolnych w stosunku do górnych – łuków zębowych. Dentysta Olsztyn rozpoznaje to w ten sposób, iż widoczne jest z jednej strony szczęki nachodzenia na siebie zębów, gdzie po drugiej stronie zgryz już jest prawidłowy. Podobnie często spotykana wada jest tyłozgryz, a więc nadmierne wsunięcie dolnego łuku zębowego do wewnątrz. Aby leczyć wszystkie schorzenia – wady zgryzu konieczna jest konsultacja z lekarzem ortodonta takim jak dentysta Olsztyn..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są wady zgryzu
Nick: