Dodany: 2011-06-27 10:20:00

Na czym polega resekcja zębaNieustający ból zęba, opuchlizna, zmiany w barwie dziąsła to oznaka, że z zębem dzieje się coś złego. Jak sobie jednak z tym poradzić, kiedy kanałowe leczenie nie pomaga. dentysta olsztyn często wykonuje zabieg, który nazywany jest resekcją zęba.

 

Jest to proces, kiedy usuwa się przewlekłe zmiany chorobowe z wierzchołka korzenia. Dentysta Olsztyn najpierw aplikuje pacjentowi znieczulenie miejscowe gdyż zabieg może być dla niego bolesny. Następnym krokiem jaki jest wykonywany jest nacięcie śluzówki w obrębie wierzchołka korzenia zęba, który jest leczony. Dentysta Olsztyn następnie drąży szczelinę kostną, a następnie usuwa twór chorobowy wierzchołka korzenia. Cały zabieg kończy się wypełnieniem powstałej szczeliny w kanale specjalną masą.

 

Jak twierdzi dentysta Olsztyn zabieg bywa bolesny jednak odpowiednio wykonany, z odpowiednim znieczuleniem miejscowym, a następnie przy odpowiedniej higienie rany, która powstaje po zabiegu proces rekonwalescencji okolic zębowo-dziąsłowych trwa bardzo krótko..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega resekcja zęba
Nick: